Estetik - Hurtownia Medycyny Estetycznej

Drogi Użytkowniku Informujemy, że platforma zakupowa www.estetik.pl i wszystkie informacje na niej zawarte przeznaczone są dla profesjonalistów związanych z medycyną estetyczną. Przechodząc dalej oświadczasz, że: Jesteś osobą wykonującą zawód związany z medycyną estetyczną, posiadasz kwalifikacje w tym zakresie lub prowadzisz działalność gospodarczą związaną z branżą medyczną.

Tlenek cynku 15g Chema

Kod produktu: 0806-2533
Marka: Chema
Stan magazynu: Dostępny
Wysyłka w: 24 godziny Sprawdź formy dostawy
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Cena: 12,50 zł 12.50
ilość - + szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis produktu

Tlenek cynku 15g Chema

to materiał stomatologiczny w postaci czystego proszku, przeznaczony do przygotowywania past tlenkowo-cynkowo-eugenolowych stosowanych w stomatologii zachowawczej, endodoncji oraz protetyce. Produkt znajduje zastosowanie podczas wykonywania wypełnień tymczasowych, czasowego cementowania prac protetycznych oraz opracowywania kanałów korzeniowych.

Uniwersalne zastosowanie w stomatologii

Po połączeniu z eugenolem tlenek cynku umożliwia uzyskanie pasty o konsystencji dopasowanej do rodzaju wykonywanego zabiegu. Lekarz może kontrolować gęstość oraz plastyczność materiału, przygotowując masę odpowiednią do konkretnej procedury klinicznej. W leczeniu endodontycznym zalecana jest bardziej kremowa konsystencja, która ułatwia dokładne wprowadzenie materiału do kanałów korzeniowych i wspiera szczelne wypełnienie. W przypadku tymczasowych wypełnień ubytków stosowana jest gęstsza masa, zapewniająca stabilność oraz łatwe modelowanie materiału w zębie.

Szczelność i wsparcie regeneracji tkanek

Tlenek cynku wiąże w kontakcie z wilgocią, zwiększając przewidywalność zabiegu oraz bezpieczeństwo użytkowania. Po połączeniu z eugenolem wykazuje działanie osuszające oraz wspomaga powstawanie zębiny wtórnej. Materiał pomaga uzyskać szczelne wypełnienie tymczasowe, chroniące tkanki zęba do momentu wykonania leczenia właściwego.

Zastosowanie:

Po zmieszaniu z eugenolem produkt stosowany jest:

  • jako baza do past cementujących w leczeniu zachowawczym i endodontycznym
  • do tymczasowego cementowania prac protetycznych
  • do prowizorycznego osadzania uzupełnień protetycznych
  • do tymczasowego wypełniania kanałów korzeniowych
  • do wykonywania tymczasowych wypełnień ubytków zębowych

Obszar stosowania:

  • jama ustna - zęby podczas procedur stomatologicznych

Specyfikacja:

  • umożliwia przygotowanie past o różnej konsystencji
  • wiąże w kontakcie z wilgocią
  • wspiera uzyskanie szczelnego wypełnienia tymczasowego
  • po połączeniu z eugenolem wykazuje działanie osuszające
  • wspomaga powstawanie zębiny wtórnej
  • łatwy do przygotowania i aplikacji
  • odpowiedni do procedur tymczasowych

Skład:

  • tlenek cynku (Zinc Oxide)

Opakowanie:

  • 15 g proszku

Produkt może być stosowany wyłącznie przez profesjonalistów.

 

 

 

Dane techniczne

Endodoncja Tak
Pedodoncja Tak
Chirurgia Nie
Materiały tymczasowe Tak
Wytrawiacze Nie
Systemy adhezyjne Nie
Kompozyty Nie
Glasjonomery Nie
Odbudowa i rekonstrukcja wypełnień Tak
Protetyka Tak
Cementy Tak
Profilaktyka domowa Nie
Profilaktyka gabinetowa Nie
Retrakcja i tamowanie krwawienia Nie
Wybielanie Nie
Wkłady i włókna szklane Nie
Fluoryzacja i znoszenie nadwrażliwości Nie

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Wybierz kraj wysyłki:

Opinie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium